meer informatie en tips
Ontdek op E-mailloze Vrijdag hoe je je e-mail kunt minderen
Zonder e-mail werken en leven is ondenkbaar geworden. Het is het belangrijkste communicatiemiddel van dit moment. Per dag worden er miljoenen e-mailberichten verstuurd. Dat is geen e-mail lawine, dat is een e-mail tsunami! En zoals zo vaak zitten aan voordelen ook nadelen. Hoe prettig het ook mag zijn om te werken met e-mail (ik zou toch niet terug naar de fax of papieren post willen), het kan ook heel vervelend zijn:
|
Daarom is het goed om één dag per jaar stil te staan bij hoe jij je e-mail gebruikt! |
![]()
|
Jazeker wel!
Ik vraag je alleen om die dag bewuster om te gaan met e-mail. Zoek voor jezelf
een uitdaging die bij jou past (je hoeft dus niet ál deze suggesties op te
volgen, maar zoek uit wat bij jou past):
- Probeer vandaag geen e-mail te versturen, maar vaker te bellen, te sms-en of langs te lopen;
- Reserveer vandaag tijd om je inbox op te ruimen;
- Meld je af voor alle reclame, nieuwsbrieven en mails van social media;
- Zet deze dag maximaal één uur je Outlook aan;
- Werk deze dag eens off-line of zet je telefoon off-line;
- Zet alle alarmbellen en piepjes op je PC en telefoon uit;
- Verzin met collega’s oplossingen om de hoeveelheid e-mail te beperken.
Misschien
weet je een andere uitdaging die past op deze dag? Ik hoor het graag!
Dit gaan we doen op E-mailloze Vrijdag:
- Telefonisch spreekuur voor
vragen over minder e-mail of efficiënter e-mailen;
’s Morgens van 10.00-11.30 uur houd ik een telefonisch spreekuur: je kunt me gratis bellen (06-51968610) met al je vragen rond gebruik van e-mail. Ik probeer je vraag direct te beantwoorden. Wanneer ik inschat dat beantwoording wat langer tijd gaat kosten, bel ik later terug. Hierdoor krijgt elke beller, die tijdens het spreekuur belt, een antwoord waar je wat mee kunt. Noteer alvast in je agenda!
- Gratis lunch webinar over
minder e-mail, dit kan iedereen vanuit het hele land volgen;
Rond de middag kun je via internet meedoen aan een landelijk webinar, waarin één van mijn collega’s en initiator van E-mailloze vrijdag optreedt, Annemiek Tigchelaar. Een webinar is eigenlijk gewoon een workshop, lezing of presentatie die op het internet plaatsvindt. Je hoeft dus nergens naartoe, geen parkeergeld te betalen of je te haasten vanuit het werk. Het enige wat je nodig hebt is een computer om op in te loggen. Ideaal toch? Je kunt deze webinar dus ook thuis volgen vanuit je luie stoel. Meer concrete informatie hoe dit in zijn werk gaat, vind je hier
- Win 2 uur Begeleiding Efficiënt E-mailen óf het boek Grip
op je e-mail = grip op je werk;
Vanaf heden kun je ook meedoen aan de volgende wedstrijd: Wie heeft de volste inbox? Je doet mee door een mailtje te sturen naar info@organieq.nl (m.v.v. naam, bedrijfsnaam, adres) met in de bijlage een foto van je beeldscherm waarop je het aantal items in deze map kunt aflezen (meestal linksonderin het scherm).
Heb jij de meeste items in je Postvak IN dan win je 2 uur begeleiding waarin wij het samen voor elkaar krijgen dat je Postvak IN en Verzonden items écht leeg zijn en je mail beter gearchiveerd is. Zeer de moeite waard dus!
Doe in elk geval mee, ook als je niet zulke gevulde postvakken hebt, want élke deelnemer dingt mee naar het boek "Grip op je e-mail = grip op je werk” van Annemiek Tigchelaar, een zeer interessant boek waarin helder en kort staat beschreven hoe je zelf aan de slag kunt met efficiënt e-mailen.
- Verloting van de E-training Slimmer werken met Outlook;
- Verrassingsadvies aan bedrijven die willen minderen in hun e-mailgebruik;
- Diverse workshops in het hele land over handig werken met e-mail.
Reserveer
deze dag alvast in je agenda! Vrijdag 28 november a.s.

